Jump to content

Engbo RCU - kodemodus


trydis

Recommended Posts

Har en Engbo RC-01 fjernkontroll som jeg per i dag kan kontrollere ankervinsj akter/forut med.

 

image.png.d6596fdbecca5eae805dc7e46b8f4a38.png

 

Forrige sommer var første sesong med båten og konstaterte bare at jeg ikke kunne kjøre baugpropell fra fjernkontrollen.

 

Var på "oppdagelsesferd" og ser at det også finnes en Engbo RCU som er koblet til joystick for baugpropell, som gir meg et lite håp om at jeg "bare" trenger å programmere fjernkontrollen mot denne. Problemet mitt er at denne RCUen er montert med Sikaflex, er nesten utenfor rekkevidde og kommer kun til med 1 hånd.

 

I manual vises det 2 alternativer for å sette mottaker i "kodemodus":

 

1555985088_Skjermbilde2021-06-15kl_23_52_33.png.d3270254946fcc1ea644654438bb5670.png

 

Klarte nesten å få til alternativ 2 i dag, etter noen timer, men gikk tom for tid og det var ikke en behagelig opplevelse.

 

Har derfor noen spørsmål:

  •  Kan jeg på et vis fake signalene for at begge knappene er trykket inn på et touchpanel (alternativ 1 over) og dermed slippe å måtte sette inn ledningsstumper fra inngang 1-2 og 2-3 for å få mottaker i "kodemodus"?
  • Hvis ikke, må jeg fjerne ledningene som allerede er montert i inngang 13-16 før jeg setter inn ledningsstumper i inngang 1-2 og 2-3. Manual antar at joystick er koblet til inngang 1-3.

 

IMG_2609.jpg.8f153649a275c22dfe87467f9df822e0.jpg

Edited by trydis (see edit history)
Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...