Jump to content

HASLA 26 manuell lensepumpe


sailerman

Recommended Posts

Den kan godt være uoriginalt montert en gang, så det er vanskelig å si uten bilde av pumpen og/ eller merke og modell. 

 

Jeg ville hørt med Maritim

 

 

Fiskebåten: Shetland 498 - min 16" "speed sjark" - 60 HK Evinrude VRO (deaktivert VRO)
Turbåten: Neptim 8000, VP TMD40A TAMD41B

Link to post

Enig med ovenstående. Etter at jeg kjøpte min Hasla 26 i 2019 har jeg forsøkt å sanke informasjon om min båt og Hasla 26 generelt, og det er ikke lett å finne info om den. Jeg har ikke klart å lokalisere noen plakett i min båt som forteller byggeår, etc. Ellers stalker jeg finn.no og kikker på alle annonser jeg finner. Det gjennomgående inntrykket jeg sitter igjen med er at de fleste (alle?) er levert som halvfabrikata og at det ikke finnes en offisiell standard modell eller utførelse på hverken innredning eller utførelse forøvrig (rekker, vinduer, etc). Jeg har for eksempel ikke manuell lensepumpe i min båt. Kun på septiken. Så, du må nok gjøre som ovenstående foreslår.

 

Ellers oppfordrer jeg deg til å bli med i gruppene "Hasla" og "For oss som har Hasla 26" på FB (hvis det er lov med slik "reklame" her?). Gruppene er små, men vokser. Her deles det info fra tid til annen, og du kan jo spørre der om noen av de andre eventuelt har en slik pumpe.

 

Lykke til!

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...