Jump to content

Er dette en Sjømann, og hvilken modell i så fall?


Trotters

Recommended Posts

Jeg forsøker meg med en posting her. Mitt første innlegg, tror jeg, så det slettes hvis jeg bommer totalt. Dette handler kun om kuriosa.

 

Jeg kjøpte en brukt Askeladden 16 combi i sommer av noen som hadde fått seg større båt, men de var usikre på hvilken type den er. Et søk i båtregisteret på antatt (halvveis leselig) registreringsnummer ga svar om at den var registrert som en Sjømann, og navnet på forrige registrerte eier stemte overens med selger.

 

Er det noen som drar kjensel på denne modellen, eller kan bekrefte at det er en Sjømann? Den har en ganske spesiell kant nedenfor vinduene jeg aldri har lagt merke til på noen annen båt. Ettersom nye eiere var litt nysgjerrig og veldig hyggelige, har jeg lyst til å hjelpe dem å finne svar, så da prøver jeg her.

20210812_173906.jpg

Edited by Trotters
Redigert skrivefeil (see edit history)
Link to post

Jeg kjenner ikke Sjømann, men har søkt på litt ulike sånne betegnelser, uten å finne noe som helst på nett. Det går liksom i Sjømann 22 på alt jeg finner. Derfor laget jeg denne tråden her.

Link to post

Tusen takk for gode innspill. Jeg synes begge deler kan likne. Det er litt vanskelig for meg å avgjøre da jeg (akkurat som dere) kun har dette ene bildet å vurdere ut fra.

 

Eierne av båten har fått linken til denne tråden og informasjon om forslagene.

 

Tusen takk for hjelpen, alle sammen.

 

hilsen Trotters

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...