Jump to content

Verdivurdering Raymarine C120


OddArild

Recommended Posts

Fant ikke salgs forumet, er jeg bare trøtt? 

Jeg har en Raymarine c120 med radar og ekkolodd giver. 

Har ikke kartbrikke liggende om jeg husker rett, kan være. 

Får man noe for slikt? 

Link to post

Jeg solgte radaren (2007 modell) for kr 2500,-. Dette var da selvsagt med kabel og koblinger til både plotter og radar. Plotteren er såpass gammel at den omtrent er uten verdi.

Det som likevel er greia er vel at mange har f eks slik plotter og trenger en analog radar som passer til denne, eller har radar og trenger plotter. Dermed har det kanskje likevel litt verdi ?

Link to post

Litt på siden, men GPS antennene som Raymarin har i dag er mye bedre en de som ble levert med den gamle C og E serien. Bare ved å bytte denne oppdaterer plotterne mye raskere. Selv har jeg 2 stykk C120 og en C80 til radaren. Under 10 knop ligger plotterne noen sekunder etter. For meg er det egentlig bare 2 ting jeg ikke er fornöyd med. Lysstyrken på FLY og oppdatering av posisjon i höy hastighet. 

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...