Jump to content

Oversikt over Yanmar tolkeboks


presenningen82

Recommended Posts

Hei,

 

Er det muligens noen her inne som sitter på en oversikt/kunnskap om hvordan denne grå Yanmar boksen er koblet innvendig? Funksjonen antar jeg er å få kunne bruke alternative instrumenter (Har Livorsi i min båt) Grunnen til jeg spør om noen vet noe om disse boksene er fordi temperatursensor instrumentet er helt dødt hos meg. (Går 2 ledninger på dette) Alle koblinger er bra og kontakten er fin så er koblet feil en plass med signalene og hadde derfor vært nyttig å vite hva denne boksen gjør.

 

Eksempel bilde fra Yanmar tråden: IMG_20220301_100201.jpg

Link to post
  • 4 uker senere...

Fikk omsider koblet det sånn det fungerte, er fortsatt usikker hva som er formålet med boksen men den tar altså 2 ledninger fra ledningsnettet som kommer fra motoren og gjør det om til 4. Deretter går 2 av hver til hvert sitt instrument (kjølevanns temperatur og oljetrykk)

 

Da sitter man igjen med 2 ledninger som altså er rød/svart, som logisk nok da er + og -

 

Det vil si at disse to instrumentene ikke skal ha + koblet på direkte siden de har 2 sensorer inn, skal få lagt inn et skjema her når jeg har fått dokumentert det skikkelig.

 

Om noen vet om programmer som støtter flerfarget ledninger til å tegne koblingsskjema tips meg gjerne.

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...