Jump to content

Yamaha 9,9D (2takt) begynner å hakke etter ei stund i drift


Seigmann

Recommended Posts

Jollemotoren vår Yamaha 9,9D som er en gammel sliter, begynner å hakke eller klappre nesten som et helikopter etter ei god stund i drift, frem til da går den fint. På sakte går den også fint. Har tenkt å åpne forgasseren, da jeg mistenker flottøren kanskje skaper seg. Er det noen som har noen andre ideer til disse feilslagene?:confused:

Redigert av Seigmann (see edit history)
Link to post

Beklager at du ikke har fått svar på 13 timer, særlig når du har laget en god trådtittel.

 

På hvilket turtall oppstår klappringen?

Er det noen forskjell på om motoren er belastet eller ubelastet?

Har du sjekket gummiopphengene mellom stamme og brakett?

 

Flotøren kan du enkelt sjekke om du kan få tak på/lage en slangenippel som passer i gjengene på dreneringsskruen i bunnen av flotørkammeret.

Så kan du ta en dynamisk flotørnivåkontroll. 

 

Se mitt innlegg #5 postet 12 mars, og se innlegget jeg linker til. Om du ikke skjønner noe av det så spør, så skal vi hjelpe.

Link to post

Hjelper det å redusere gassen litt eller pumpe hardt på blæra? I så fall er sannsynligvis problemet et sted mellom tank og flottør.

Mine kjøretøy pr i dag: "NittiNitti": -90 Land Rover 90, "Bimbo": -93 BMW R1100RS, "Helmut": -08 Knaus Sunliner 808

Grunnet intensiv sensur og shadowbanning har jeg forlatt Fakebook, Insta og Twitter for godt, dere finner meg på https://mewe.com/i/sveinhauge og Telegram

  • Mahatma Gandhi, 1869-1948: Vaksinasjon er en barbarisk praksis og en av de mest fatale av alle vrangforestillinger som er aktuelle i vår tid. Samvittighetsfulle motstandere av vaksinasjon bør om nødvendig stå alene mot hele verden for å forsvare sin overbevisning.
Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...