Jump to content

Hvor vanskelig er det å vedlikeholde eik?


Stokkis

Recommended Posts

Håper det er noen smarte hoder der ute som kan hjelpe oss!:)

 

jeg og fattern er på jakt etter en skjærgårdsjeep til hytta. Vi har sett en del båter med «eik» eller tre på gulvet i båten. (Vi er usikre på hva det er) men vet noen om hvor mye vedlikehold det er på slikt? Har direkte sol noe å si?

Vet ikke om dette er et dumt spørsmål men setter pris på hjelp?

Link to post

Det er mest sannsynlig teak du tenker på. Det finnes både ekte teak og syntetisk teak, den ekte kan velikeholdes for å holdes gyllengul, men mange låter den bare være, da får den en gråtone. Avhengig av hvordan teaken er lagd kan det trenges fiksing av natene (de svarte strekene mellom teakstavene). 

Link to post

Med mindre du velger å olje og dermed lage deg arbeid så består vedlikeholdet av vasking. Men til en båt som skal brukes til fiske og diverse ville jeg så absolutt gått for en båt uten teakdekk. Gelcoat er uansett lettere å holde rent, og slites ikke på samme vis som treverk. 

"First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, then you win." - Mahatma Gandhi
Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...