Jump to content

Racor 500fg - enkelt å snu huset for å bytte inn/utløp?


Fantino

Recommended Posts

Henter 3 slike på posten i dag. Plan er at 2 av de blir dobbel filter slik at en kan bytte filter med å operere ventiler. Racor har innløp på ene sida og utløp på andre. Det er mer hendig at innløp/utløp møter hverandre på midten. Ser at ferdige ‘dual assemblies’ er slik. Så: Er det bare å løsne de 4 skruene som holder filterhuset og snu de? Hva med ‘innmaten’? Noen som har gjort dette med suksess?

Link to post
  • 2 uker senere...
Ove T skrev On 8.7.2022 at 12.49:

Hej

På original Racor 500 så sitter det bara en klämma som håller filtret så där kan det inte vara några problem. På pirat så är fästet gjutet i filtret, men innandömet borde följa med, bara att testa.

Hälsningar Ove

Takk for svar! Jeg så det litt for seint så det ble som originalt, bla fordi jeg brukte slanger og ikke rør og enkle ventiler i stedet for 4-veis så da ble det like greit slik. Fikk 3 originale Racor for grei pris på Finn, men ‘fittings and flanges’ ble 3 ganger så mye tilsammen og det forutså jeg ikke helt ??

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...