Jump to content

Scand Baltic krenger mot babord


DossY

Recommended Posts

Hei

 

Har en Scand Baltic som jeg kjøpte i vår, det har vært en super båt så langt, men nå har det oppstått en krengning som er der uavhengig om båten ligger stille eller er i fart. 
Den krenger til barbord side. Både vann og dieseltanker er fulle og den krenger fremdeles. Både septik og varmtvann ligger på barbord side, men septik er tom og varmtvanstanken kan umulig gjøre dette alene. 
selv med to voksne på styrbord side av båten krenger den fortsatt til barbord. 
 

Noen som har noe formening om hva i alle dager som kan forårsake dette?

Link to post

Takk for svar. Ja jeg har knapp på at det må være noe vann en vei, men kjølen er helt fri for vann, så jeg forstår ikke helt hvor det skal ligge.

 

Angående tanker så vet jeg at diesel og vann er fulle. Jeg vet jo ikke med sikkerhet septik, men måleren har i alle fall beveget seg fra full til tom når den blir tømt. 

Link to post

 

Noen båter har 2 tanker, med ventil mellom så du kan bruke fra SB tank, BB tank eller begge. Når du fyller, må ventilen stå på 'begge', om du ikke har fylling på begge sider.

 

Om det er flere dieseltanker på Baltic kan dette være en forklaring.

Link to post

Er begge dieseltanker fulle? Er det ikke Baltic som har muligheten til å styre tank den skal drikke fra, og tank for returdiesel?

Fiskebåten: Shetland 498 - min 16" "speed sjark" - 60 HK Evinrude VRO (deaktivert VRO)
Turbåten: Neptim 8000, VP TMD40A TAMD41B

Link to post
Grand Banks jr skrev 31 minutter siden:

Er begge dieseltanker fulle? Er det ikke Baltic som har muligheten til å styre tank den skal drikke fra, og tank for returdiesel?

Det er helt korrekt!?

 

Dette bør absolutt sjekkes! ?

 

 

Link to post

Hei, vi opplever det samme på vår 2008-modell. Båten er nok i utgangspunktet tyngre på babord side og varmtvannstank er en viktig grunn til dette. Merker betydelig forskjell når jeg tømmer denne før vinteren. Under gange brukes flaps på styrbord side for å korrigere krengningen. Har vurdert å kjøre på bare styrbord dieseltank for å kompensere, men syns det er dumt å halvere dieselkapasiteten.

mvh Espen

Link to post

Vi brukte alltid diesel fra babord tank først. Mår det begynner å bli lite byttet vi over til styrbord. Reduserer ikke kapasiteten, men krever jo at en følger med. Tanken er å alltid ha mest diesel på styrbord. Unntaket er selvfølgelig når begge er fulle. 

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...