Jump to content

Vanskeligheter med å få av click-on ventil på AGA gassflaske


dennrick

Recommended Posts

Hei,

 

Som tittelen tilsier, så får jeg ikke av ventilen. Jeg forsøker å få liv i gassgrillen, men får ikke gass til den. Det er gass på flasken (hører det når jeg rister litt forsiktig på den), men jeg tror ikke ventilen er satt ordentlig på. Det er akkurat som om noe har kilt seg fast. Gassflasken under har jeg ikke noe problem med, men det er en litt annen ventiltype.

 

Her er et bilde av den jeg sliter med - takknemlig for tips til hva jeg kan gjøre. Bilde 2 er fra en annen tråd her. Den har en litt annen ventiltype enn min, men flasken ser lik ut.

 

 

Gass 1.jpg

Gass 2.jpg

Skipsplast 605 | Bavaria 300 Sport | Uttern D66 | Bavaria 28 SportBavaria 39 HT Sport + Grand RIB 380 | Grand RIB 650 Golden Line 200HK  | Bavaria 42 Vision

Link to post

Trekker du opp den svarte ringen?

 

Jeg presser ned selve ventilen (den grå) og trekker opp den svarte ringen. Da kan jeg løfte opp ventilen.

 

Når jeg fester den så trekker jeg opp svart ring og dytter på ventilen, og deretter dytter jeg ned svart ring mens jeg fremdeles dytter ned grå ventil. 

 

Men det hender at den ikke kommer langt nok ned. Ser det på gassgrillen. Kan av og til være litt svak flamme. Kan da trykke ventil ned med foten og det begynner å brenne som det skal...

Fiskebåten: Shetland 498 - min 16" "speed sjark" - 60 HK Evinrude VRO (deaktivert VRO)
Turbåten: Neptim 8000, VP TMD40A TAMD41B

Link to post

@Grand Banks jr Ja, presset ventilen ned for så å trekke opp den svarte ringen, men uten særlig hell så langt... Får den heller ikke "mer på" i forsøk på å få gasstilførsel.

Skipsplast 605 | Bavaria 300 Sport | Uttern D66 | Bavaria 28 SportBavaria 39 HT Sport + Grand RIB 380 | Grand RIB 650 Golden Line 200HK  | Bavaria 42 Vision

Link to post
9 minutes ago, Roger jo said:

Du må vri litt til på ventilen av/ på med gass for å løse ut sikringen (grønt merke opp) da først kan du trekke kragen opp.

 

Herlig ! Takk. Det var så enkelt, ja :smiley: Byttet flaske også, og nå er det fart i Magmaen.

Skipsplast 605 | Bavaria 300 Sport | Uttern D66 | Bavaria 28 SportBavaria 39 HT Sport + Grand RIB 380 | Grand RIB 650 Golden Line 200HK  | Bavaria 42 Vision

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...