Jump to content

Tildekning ved vinterlagring på kaldtlager


Epsilon1

Recommended Posts

Har anskaffet meg en daycruiser på 20 fot som jeg skal lagre på et kaldtlager i vinter. I den forbindelsen lurer jeg på hvordan man best mulig dekker til båten med tanke på kondens/fukt. Jeg tar ut alt av løse puter og stoler o.l. Er det tilstrekkelig å bare benytte havnekalesje eller bør man ha en eget båttrekk/presenning. Bør man legge til rette for luftespaler m.m?

Redigert av Epsilon1 (see edit history)
Link to post

Lagret en 23 foter på låve sist vinter, tok av havnepressenningen og la en løs presenning med god  gjennomlufting over båten. La også inn noen biltema avfuktingsbeholdere. Båten var like fin til våren.

Tror det viktigste er god utlufting

Yamarin 68DC,  Bavaria 32 Sport, Mercury Dynamic 280. Holder til i Oslofjorden, AMY:LL3459
Tukler med litt av hvert, legger i blant ut noen ymse videoer her  Insta:@anderfrode

Link to post

Jeg har min i 'lagringstelt' på pukk som sikkert blir våtere enn et kaldtlager. 

Med Biltema 'båttrekk' løselig trukket over båten inni teltet, unngår jeg drypp fra tak og støv og slikt. Jeg klarer ikke unngå at kattene smyger seg innunder, men det blir bare 'ren møkk' som kan spyles av om våren uansett.

Poenget er vel at det ikke skal være altfor tett.

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...