Jump to content

Løfte Comfort 32 med truck


Comfortseiler

Recommended Posts

Heisann!

 

Har akkurat kjøpt en Comfort 32, og har aldri hatt seilbåt før.

 

skal snart løfte den på land for opplag, og den skal løftes opp av truck. For å komme klar til løft lurte jeg på om noen har erfaring med det, og vet om jeg må ta av akterstag eller noe annet for å komme til med løftet? Eller går det bra å lirke seg mellom alt sjafs?

 

 

Link to post

De som løfter ordner det. Det går som regel fint å lirke seg innimellom stag og vant, så jeg ville ikke gjort noe der. 

 

Det viktigste du kan gjøre er i mine øyne at du finner ut hvor drevet er under båten, og setter på et tydelig merke på sidene av båten, slik at løftestroppene holder seg unna propell og drev.

Link to post

Takk for svar alle sammen! Jeg er medlem i en båtforening som ikke har seilbåter, så det er kanskje ikke størst erfaring på det akkurat der. Men det er flinke sjøvante folk, så det skal nok gå bra.

 

Da satser jeg på at vi får det til med mast og rigg! Takk igjen!

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...