Jump to content

Trimflaps går ned, men ikke opp igjen..


Joakimvn311

Recommended Posts

Sliter med at trimflapsene går ned, men går ikke opp igjen når jeg trykker på panelet. Har vippe/ fjærbryter panel til dem, og motoren durer og går, uten at de kommer opp. Først når jeg løsner på hydraulikk slangene (på motoren) til flapsene og lar trykket gå ut, da kommer de opp. Forsøkte en gang til og sette det sammen, men samme problemet oppstod. Må jeg bytte pumpe siden den antakelig ikke lar olja komme tilbake i beholderen?

20221004_182328.jpg

Link to post

Enten er det bryterpanelet ditt hvor bryter ikke fungerer (opplevd selv) eller så er det returventil (de svarte klumpene med rød ledning) som er ødeleagt. Sjekk om de får strøm når du opererer panelet. Får de ikke det er det trolig panelet som er ødelagt. 

 

 

Link to post

Ventilene åpner når du kjører flapsene ned så jeg vil tippe at ventilene er ok. Vil anta at det er bryteren som er defekt.

 

Når du kjører ned åpner magnetventil samt at motoren starter å pumpe. Når flapsene skal opp åpner magnet ventilen og motoren kjører i revers.

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...