Jump to content

Mercury 9.9 4t 2011 mod. fusker


Fkk

Recommended Posts

Hei

Har en Mercury 9.9 4t utenbords fra 2011. I vår da jeg begynte å bruke båten igjen sluknet den ved hurtig gasspådrag, og fusket av og til. Antok at det var mangel på bensin da jeg hadde lite igjen i tanken, men har fylt full tank og problemene er der fremdeles. 

Under kjøring går av og til turtallet plutselig ned før det kommer tilbake igjen etter noen sekunder. Når jeg tar ett hurtig gasspådrag slukner den til tider.

Har kjent på blæren på drivstofslangen når den begynner å fuske, men den har vært hard selv da. 

 

Motoren starter ellers fint

 

Video: 

https://youtu.be/0j-IBEvDfFE

Redigert av Fkk (see edit history)
Link to post

Har du hatt oppe forgasseren og renset denne? Slik fusking kan tyde på at det ligger noe grums i forgasseren som du ikke skulle hatt der. Vi anbefale en ultralydsvask/rens, det gjorde underverker med mine forgassere.
 

Hvis ikke du har det store behovet for å kjøpe en ultralydsvasker selv kan det gjerne være du kjenner noen som har en slik? Hvis ikke, den er veldig fin til å rense alt fra forgassere, briller, sølvtøy, verktøy, smykker og mer. Helt utrolig hvor mye dritt man ikke klarer få vekk med alternative vaskemetoder, men som ultralydsvaskeren lett fjerner.

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...