Jump to content

Hvordan koble Nautilight trykkbryter?


Optimist1

Recommended Posts

Kjøpte denne bryteren på Maritim (Nautilight trykkbryter fjærbelastet), men det følger ikke med noe koblingsskjema og finner ingenting på nett. Selger kunne ikke hjelpe meg.

 

Fjærbelastet trykk bryter, skal lyse hvitt i led når den er av og grønn når knappen trykkes inn.

 

Har prøvd og ohme litt for å se hva som er koblet sammen. De tre kontaktene i midten har forbindelse, avhengig av om bryteren trykkes inn eller ikke, så regner med dette er for å få lys i led, altså alle til pluss? De fire kontaktpunktene på siden har ingen forbindelse mellom seg, hverken med bryter inne eller ute. Betyr det at dette er minus?

 

Bryter skal brukes på horn som jeg kobler direkte til - minus skinne. Atså bare + som går fra hornet gjennom denne bryteren. Men det må vel være minus til bryteren for å få lysene til å virke regner jeg med.

 

Er ikke veldig god på strøm, takker for all hjelp:)

2023-09-05 14.00.52.jpg

Link to post
J-Å skrev for 3 timer siden:

Det ligger koblingsskjema på det siste bildet her:

https://www.maritim.no/nautilight-strombryter-m-lys-av-pa-12v

 

 

 

larsenigarasjen skrev for 3 timer siden:

Den skal vel kobles likt som denne: https://www.maritim.no/nautilight-strombryter-m-lys-av-pa-12v bare at den jeg har linket til ikke er fjærbelastet.

image.png.5a54b4709314aa726440bece3f2527d8.png

Tusen takk! Så ikke at det var skjema på den andre bryteren..

 

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...