Jump to content

Uvanlig forbruk av anode på fem uker? - Mercury 60 EFI


Ålesunder

Recommended Posts

Hei

 

Jeg skiftet det som var av slitedeler på på min nye for meg 2007 Mercury 60 EFI nå i høst. Jeg hadde båten ute fra 17 september til 21 oktober for å prøve den før vinteropplaget.

 

Når jeg skiftet anoden så såg jeg den gamle var nesten helt oppspist, men jeg regnet med denne var gammel. Etter fem uker så ser jeg betydelig forbruk av den nye anoden. Er dette normalt?  Er på en Askeladden 475 der nederste del av brakett alltid er i vannet.

 

IMG_2407.jpg.e90149f8fa9a37d173cd5bc5237058f3.jpg

IMG_2408.jpg.859db13ca92fc492464a55544da9d9f9.jpg

Link to post

Er jo denne anoden som blir mest "spist opp" på en påhengsmotor.  Man ser jo også ganske fort tæringen på anoden når denne er helt ny. Har stort sett samme erfaring ang. tæring,  med slike plateanoder som du viser til her.

Link to post

OK, ja bedre den blir spist opp enn aluminiumet. Er vel pga jeg ikke har hatt påhenger som har vært i vannet hele tiden som gjør jeg reagerte.  Da er det bare å sette skifte av denne på lista over årlig vedlikehold.

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...