Jump to content

Stangholder til oppblåsbar båt, hvilken løsning fungerer best?


Fjellfiskern

Recommended Posts

Jeg har kjøpt meg en Plastimo Pi230VB som er en oppblåsbar båt med høytrykksdørk.

 

image.png.3e6e82db80f839ddbb82bb4d5bc203ff.png

 

Jeg ønsker å ha en eller to stangholdere på båten. Helst en type som stikker litt ut fra siden. Hva er den beste typen stangholdere til en oppblåsbar båt, og hvor ville dere ha montert dem?

 

Så noen som gikk an å montere på setet, noe som virket fint siden du da kan ta dem av og på lett men kunne ikke finne dem for salg noe sted. Men kanskje det er andre løsninger som er bedre?

Link to post

Du har jo to faste punkter i båten, hhv tofta og akterspeilet. Jeg ville hatt stangholdere på akterspeilet om jeg skulle ro og på tofta om jeg skulle kjøre med motor. 
 

På akterspeilet kan du kanskje skru fast permanente fester til stangholdere. På tofta vil disse kanskje være i veien og det er bedre med typen som festes med skrutvinger. 
 

Det finnes også stangholdere som kan limes til potongen, men om du finner en plassering som passer både til roing og motor, må i så fall vurderes. 

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...