Jump to content

Lithium i dvale??


Lintorp

Recommended Posts

Har byttet til lithiumbatteri til elmotoren, men har dukket opp problemer. Den gir ikke nok power for å drifte elmotoren, batteriet tar lading men det blir aldri ferdigladet. Noen tips? 

https://wattstore.no/produkt/litiumbatteri-bms-12v-100-amp/?gad_source=1&gclid=CjwKCAjw4_K0BhBsEiwAfVVZ_2jH7RoXMo9iMmBD9dyp3yoTWxmaaQfONeV0NOvEIwqle9mv7R9ZDhoCQzAQAvD_BwE er batteriet og laderen jeg bruker er https://www.sparelys.no/batterilader-10a-cba10-allround-elektronisk-batterilader

Link to post

14.6V / 4 = 3.65V = typisk kuttspenning mot overladning på cellenivå for BMS i et LiFePO4 batteri. Vel å merke om det er helt balansert, hvis ikke vil det gjerne kutte tidligere. Hvorfor laderen da sier 80% aner jeg ikke, den er gjerne ikke så smart som den tror. Siden batteriet ikke har BT BMS blir jo dette gjettverk, men jeg ville trodd at batteriet var smekkfullt.

 

Info som mangler er hvilken type motor batteriet skal drive? Den kan jo feks ha startstrøm som overstiger kapasiteten til BMS som i så fall vil kutte?

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...