Jump to content

Systemrens Volvo Penta Tamd30


Gruffalo1

Recommended Posts

Kjøpte systemrens fra maritim. Lappen på flaska sa jeg måtte kjøre ut, i mitt tilfelle saltvannet fra systemet. At det ikke kom vann ut bak, og så kjøre på med systemrens.

 

Dette turte jeg ikke, redd for å tørrkjøre impeller.

Det jeg gjorde var følgende:  Kjørte gjennom 10 liter rent ferskvann, å fylte umiddelbart på 8 liter av systemrensblandingen (vann og konsentrat) Og stoppet motoren. Nå venter jeg i 2 døgn før jeg starter gamlingen.

 

Var dette godt nok, vil det ha samme effekt?

Link to post
Gruffalo1 skrev for 12 timer siden:

 

Var dette godt nok, vil det ha samme effekt?

 

Hei, Gruffalo. Ja det vil ha samme effekt som "Systemrens" skisserer på etiketten på flaska, men jeg mener det står 2-4 dager, så la det gjerne stå litt lenger.

Denne syra fungerer klart best om den får sirkulere i saltvannskretsen, helst begge veier. Men det er jo ikke alltid så lett å få til, uten litt utstyr for det. Så med utgangspunkt i at du følger bruksanvisningen på flaska, så høres de ok ut det du har gjort. Syra vil da normalt legge seg der veksleren har saltvann liggende når motor er av. Så er nok uannsett bedre enn å ikke rense i det heletatt :thumbsup:

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...