Jump to content

Noen som vet hvor jeg kan få tak i 3/8''-13mm syrefast slangekobling med innvendige gjenger?


Maika

Recommended Posts

Jeg skal ha saltvann gjennom en 13mm slange, og skal koble denne til et utvendig gjenget stuss på 3/8''.

Jeg vil derfor ha en 3/8''-13mm syrefast (ikke messing) slangekobling med innvendige gjenger, men finner bare 3/8''-15mm som feks denne hos Maritim:
https://www.maritim.no/slangekopling-syrefast-innvendige-gjenger?variant=27617

Noen som vet hvor jeg kan finne 3/8''-13mm?

(Alternativt kan jeg jo kjøpe den på 15, koble til en 15mm kort slangevit, så koble på en 15mm/13mm overgang, men det blir jo unødvendig ræl og et potensielt svakt punkt.

Link to post
Maika skrev for 4 timer siden:

finner bare 3/8''-15mm som feks denne hos Maritim:

Nå deler du ikke hvilken slange du skal bruke men for egen del har jeg sjeldent noe problem med å entre en 13mm slange på en 15mm slangestuss.  Er det en PVC slange så legg tuppen i varmt vann, så blir den adskillig mer elastisk.

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...