Jump to content

Galia 650HT, skyveluke går trått, defekt Harken glidevogn - finnes det alternativ?


Wannaz

Recommended Posts

Båtluken på min Galia 650HT som er ei skyveluke går skikkelig trått. Vært en kamp å få den opp og igjen. Idag demonterte jeg den og fant at den gikk på 13mm glideskinner med 4stk vogner, alt fra Harken. 
google dette og fant ut at det var Genoautstyr som er svindyrt. Har ikke lykkes og finne nye eksakt identiske vogner som mine, men tilsvarende koster 2,5k stk og jeg er ikke interessert i å betale 10k for å fikse dette. 
 

skal forsøke å fikse de jeg har, om jeg har alle kulene… smøre dem opp, kanskje en liten dash olje/grease. 
 

har noen forslag til andre løsninger eller produkter som kan brukes her? IMG_6477.jpeg.3f95f5ad50287a465e880dd78fb02819.jpegIMG_6478.jpeg.6fd8dccec42d2384c7a974acebfce038.jpeg

Link to post

Demonterte alt igår, fikk det rengjort skikkelig.
litt off-topic : idag gjenstår rubbing og polering men vurderer fælt om jeg skal prøve med våtsliping, da gårdsdagen rubbing med roterende ikke klarte å gjøre underverker.. 
IMG_6481.jpeg.a34a58e19f99436bf01317bd40cbcb93.jpeg

 

fant disse på nett igår, tenkte ta med Harken «vogn» dit å se om jeg kan bytte kulene og smøre dem opp skikkelig. IMG_6482.jpeg.6e83c2572fa7e02c4d4b6c8fc4c0f08d.jpeg

Link to post
  • 2 months later...

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...