Jump to content

Opphengsgaffel DP-A


krl

Recommended Posts

  h2o skrev:

Jeg har skiftet opphengsgaffel på min tidligere båt, med 290 dp drev. Dette drevet måtte splittes/ åpnes for å løsne denne, men det var ikke veldig stor opperasjon. Du bør vel likevel ikke splitte drevet uten at du har noenlunde greie på mekking.

Med splitting, mener du da bare å demontere undervannshuset? Har overhalt øvre veksel, så den er løs ennå. Undervannshuset har jeg hatt av tidligere, så det skulle være greit. Har tatt bort stussen til sjøvanns-slangen på toppen av gaffelen.

Det jeg lurte mest på var hvordan røret som går igjennom alt er festet. Hvis denne er grei å løsne skulle dette vel være en grei jobb?

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...