Jump to content

Hvor like er CAV 296 og 796-filtere? (Diesel/vannavskiller)


subwoofer

Recommended Posts

Utover lengden på filterinnsatsen og skruen som holder bunnglasset på plass, er det noen vesentlige forskjeller som gjør at man ikke kan erstatte skruen med en lengre og sette inn en 796-innsats der det i dag er en 296-innsats? Det er et CAV296 som står i båten per i dag, men jeg regner det for sannsynlig at det er for lite gjennomstrømning i det til at det holder følge med den nye motoren (dvs jeg har fått beskjed om å regne med alarm på railtrykket med det filteret). Veeeldig lavthengende frukt å skaffe et 796-filter og bare bytte over deler når/hvis problemet oppstår.

Link to post

Det spørsmålet kunne jeg ha hjulpet deg med i fjor da jeg hadde en original CAV filter katalog på kontoret men den gikk i søppla når jeg ryddet kontoret etter 25 år.
Du får sende en mail til Sørensen og Balken som importerer Delphi filter ....som Lucas/Cav heter i dag.
Er dette firmaet som eier Bilxtra kjeden så mulig du kan få hjelp i en av butikkene hvis det er noen voksne på jobb.
Men jeg tror du har rett att det er samme diameteren på filtret slik att holderen skal passe.
Fritt i fra husken så er det 45 l/t på HDF296 og 90 l/t på HDF796

Link to post

Om du tar en titt på denne linken så sier selger at denne filterholderen med membranpumpe passer til både 296 og 796.

 

Det er en sterk indikator på at teorien din stemmer :tommel_opp:

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...