Jump to content

Hvordan montere en rund bryter i et litt større hull på metall?


Maika

Recommended Posts

Jeg har et dusjblandebatteri som vist på bildet under:image.png.75cbe1d610c5d58e885a88e94c93227e.png

Jeg vil bruke det til saltvann, og for å unngå at det står konstant trykk på dette, så vil jeg styre saltvannspumpen med en trykk-knapp jeg har som er av god kvalitet og tåler vann:

image.png.ef9208d193e39ba73d0e2a45a00db587.png

 

Jeg vil ta ut blandehåndtaket og montere bryteren der i stedet, men hullet er noen millimeter større enn knappen.

Spørsmålet er hvordan dette kan gjøres best.
Den beste løsningen jeg har kommet på så langt er at jeg lager en plate av syrefast stål som knappen monteres i, og som er så stor at den fyller hele den store forsenkningen, og at jeg så limer denne fast med feks Tec7, men det er kanskje andre som har bedre forslag?

Link to post
Maika skrev 44 minutter siden:

men hullet er noen millimeter større enn knappen.

Spørsmålet er hvordan dette kan gjøres best.

Noen mm? for ut med Tec 7, eller for ut med 4 kiler (fra baksiden) og Tcc 7 i front.

Eller som du sier vurder plast isteden for stål.

Kokekyndig maskinist kjent på kysten.

Link to post
Roger jo skrev for 1 time siden:

Noen mm? for ut med Tec 7, eller for ut med 4 kiler (fra baksiden) og Tcc 7 i front.

Eller som du sier vurder plast isteden for stål.

Tror ikke jeg er komfortabel med å bruke Tec7 som foring, men mulig jeg ikke skjønte hva du mente, eller at jeg ikke har klart å forklare godt nok hva jeg skal gjøre:)

(Har ikke vurdert plast i stedet for stål, det blir ikke like pent tror jeg.)

Link to post
Big Horn skrev for 1 time siden:

Kan du ikke bare få laget en skive som er stor nok til å dekke hullet før du setter inn bryteren. Ny skive og mutter som trekkes til fra baksiden.

Ja, hvis jeg lager/får tak i store nok skiver som dekker de ekstra mm fra begge sider, så kan jo mutteren som allerede er på knappen brukes til å dra til disse fra hver side. :tommel_opp:

Link to post

Takk for forslag :)

Jeg håper at det enten med en stor syrefast pen skive tilpasset hele det store hullet (slik jeg opprinnelig tenkte) eller med mindre skiver slik det ble foreslått, så vil dette se relativt proft ut. (Jeg forutsetter at jeg klarer å ikke søle med tec7 hvis jeg bruker det:).

Går jeg for løsningen med mindre skiver, så kan jeg jo evt. lakke den ytre skiven sort, så det blir likt som rundt der dushodet stikkes inn.

Link to post
Honduras skrev On 22.5.2025 at 17.19:

OK, tenkte bare det var penere å la ventilen stå igjen uten funksjon, og så bore et nytt hull for bryter i mellom, enn å kline med stålplater og tec7 for at det hele skal se hjemme-mekket ut 😊

Jeg tror kanskje jeg jaggu går for denne løsningen allikevel, men da med ventilen tilkoblet både saltvann og ferskvann. På den måten kan jeg enkelt skylle gjennom med ferskvann jevnlig, noe jeg tipper vil være lurt. :tommel_opp:

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...