Jump to content

Noen som har Volvo Penta KAD32 og har erfaringer å dele?


RB75

Recommended Posts

Full nullstilling. Boring og overstørrelse stempler evt nye foringer (vet ikke hvordan den er bygget opp) og sannsynligvis nye stempler. Så alt annet mens man har det fra hverandre, nye lagre og full ompakking som minimum. Ikke spesielt billig. 
 

Du bør nok gjøre noe med overskriften forresten, @Moderator kommer nok til å slå ned på mangel på problemstilling i den. 

Link to post

Har en KAD32 selv som antagelig har takket for seg. Tror problemet med KAD32 er at den ofte står i båter som er for tunge for den motoren. De er bare på 2.4 liter.

Alt er også mekanisk som kan være en glede og en plage. Hvis noe er galt med motoren så kan det ta tid å finne ut av før ting går alt og går det galt så kan det gå skikkelig galt. Viktig å sjekke at kompressorrele virker, samt at turbo og eksosbend er i orden.

 

Selges den med problemer slik som du nevner så er mitt klare råd å styre så langt unna du bare kan. Du vet ikke hva annet galt er med den og du kan ende opp med å brenne så mye penger at det hadde vært billigere å skaffe en overhalt KAD32 i utgangspunktet.

Link to post

Sjekket litt, KAD-serien har løse foringer. Så med mindre det er en skade i én sylinder og nada slitasje i de andre tre (veldig tvilsomt), ser vi på 20 laken for sylindersettene hos Eurofritid, pluss pakningssett topp og bunn til 5500. Så kommer lagre og alt det andre som måtte trenge utskifting i tillegg. 
 

Du er sikkert nærmere 50 laken i deler før den er sammen igjen. 

Link to post

Full renoveringssats fra Volvo koster 60 lapper for alle pakninger, lagre, sylinderforinger, sylindre etc.

I tillegg kommer sjekk av dyser, antagelig ny turbo, lekkasje- og trykksjekk av alle kjølere, sjekk av kompressor, kontroll av dieselpumpe, sjekk av bunnpanne, lakkering etc, evt planing av topp etc etc etc. Alle filtre, belter. You name it.

 

Marineparts.no har kit fra Swedish Lorryparts til halve av hva Volvo vil ha, men vi snakker likevel samme priser som subwoofer her nevner, men alt jeg har nevnt over kommer i tillegg til det.

 

MEN. 1 stor fordel med å ta ut motoren. Du får bytta s-røret ut til drevet fra transom mye enklere.

 

 

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...