Jump to content

Lekker i underkant vindu


Jon-Kåre

Recommended Posts

Min nysydde pressening lekker i underkant av vinduene, mener å ha sett engang at det er annonsert for et middel som tetter dette, noen som vet hva det er.

 

Ellers så er det mange som sikkert har kjærring råd å komme med.

 

Vil kanskje tråen som er brukt trutne slik at det blir tett.

 

Tråen som er brukt er beregnet på sying av kalasje.

Det er lettere med våtslipepapir en rubbing. Det er lettere med et til 2 strøk lakk en polering. Trebåt er ikke mere arbeid

Tidligere Båter: 21 fots tresjark m/sabb 22 (Tequila Sunrise) • 23 fots tresjark m/sabb 16 (Neptun) • 17 fots speilbåt i tre med vindskjerm og 25hk yamaha (Gjeld-frid I)

Link to post

En nysydd kalesje må trutne. Som oftes er det benyttet bommulstråd. Denne må trutne.

Dette skjer når det "lekker" og vannet trenger inn i sømmene. Du må regne med at sømmene kan lekke i noen døgn med nedbør før de blir tett.

Teori er når man vet alt og ingenting stemmer.

Praksis er når alt stemmer, men ingen vet hvorfor.

Praksis og teori forent: Ingenting stemmer, alt fungerer og ingen vet hvorfor.

Link to post

Når min kalesje var ny rant det inn over alt. Etter noen døgn var den tett og det er den også etter 2 sesonger. Det du kan gjøre er å impregnere sømmene. Bruk en pensel og smør på. Vanlig telt/kalesje impregnering. Dette bevarer også tråden. :diving

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...