Jump to content

Byttet toppakning på FM, nå...


calleben

Recommended Posts

Etter vi strammet til igår, og vannet som var der fra før av tørket bort, så det helt tørt ut rundt toppen idag. Så det er ikke lenger problemet vårt. Nå er det som foggy sier, et nytt problem med at det virker som det blir for stort trykk i sylinderene til at svinghjulet skal gå rundt. Pluggene var i tillegg helt svarte da vi sjekket dem..

Link to post

Ja, olja er litt gråaktig. Neste punkt på "lista" vår er å bytte olja og oljefilteret. Hva kan det komme av at vi har fått vann i sylindern da? Da vi fikk båten, tømte vi systemet helt for olje, og da kom det mye vann. Olja var helt blank før vi starta nå.. Kan det ha vært noen rester av vann fra før vi fikk den, som lå "gjemt" en plass som kom fram nå, eller har vi muligens lekkasje fra kjølinga inn til olja?

Link to post

.......Hva kan det komme av at vi har fått vann i sylindern da? Da vi fikk båten, tømte vi systemet helt for olje, og da kom det mye vann.

Vann i oljen kan komme av samme årsak som du skrev om i ditt første innlegg. Utett toppakning. Kan det piple vann ut mellom toppen og blokka, så kan vannet også lekke nedi motoren..... :rolleyes:

 

Du skriver også om at det var "...mye vann" da dere "fikk" båten. Da har det vært et problem allerede før du tok hånd om båten.

Medlem i Søndre Kråkerøy Båtforening og "Vraktangen Dram- og Lutefisklag"

Påstand: Isskrape er også båtutstyr! :o)

HADDE tresjark og Sabb 10hk G-modell fra 1990 MED HERLIG LYD! - Har nå konvertert til PLAST! Tromøy 23 m Sabb 2H fra 1975

Walter's HJEMMESIDE ><((((º>

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...