Jump to content

arcona 32, erfaringer?


bhabbers

Recommended Posts

Ikke direkte svar på ditt spørsmål, men fant følgende omtale av båten:

 

"Arcona 32 kom i 1982 og en test konkluderte med at produsenten, Boo Marin, hadde nesten rett i sitt utsagn om at dette var en fantastisk familiebåt. Kvaliteten på treinnredningen ble fremhevet som meget godt. Båten er dessuten rask nok til å få deltids regattaseileren til å smile og stiv nok til å tilfredsstille familieseilerne."

 

Tror en del av båtene er solgt som 3/4-fabrikat som vel betyr at det bør sjekkes om "din" båt er delvis selvbygget eller verftsbygget.

 

I Sverige er det en egen klubb for Arcona-eiere: http://www.arcona.nu/

 

Kanskje lurt å kontakte noen der?

 

Lykke til!

 

:sailing:

Ser frem til den dagen Corona er en øl og Donald er en and!

Link to post

Har en kollega med en Arcona 32. Har ikke seilt med den, men vært ombord flere ganger. (Ligger ved siden av min...). Har vel ikke noen spesielle svakheter i forhold til tilsvarende båter. Et minus, syns jeg er at det bare er en enkel stikkkøy, i forhold til dobbel. (Men gir mere stueplass i cockpit). Men det går an å rigge til en dobbel til i salongen mener jeg. Salongen er trivelig og romsligere enn min grunnet bredden. Mye Volvo motor i disse, og de har jo det ryktet de har.

 

Ville rangert kvaliteten på båten som lik eller bedre, enn tilsvarende svenske båter fra samme periode.

 

Arcona verftet finnes jo enda, og har vel et godt rykte fremdeles...

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...