Jump to content

Hvor mye for en 22-24fots åpen plastsnekke med 10-30hk motor?


Panasync

Recommended Posts

Hei, hva må jeg forvente å gi for en 22-24fots åpen plastsnekke med 10-30hk motor?

Fordell om den også har en brønn innstøpt til å ha fisken i :yesnod:

 

Har også vurdert å bygge om en med overbygg selv, f.eks en gammel 22 sjømann eller lignende.

Blir dette mye billigere?

 

Har sett flere slike snekker som er ombygd til utleie(som regel til tyskere):)

Link to post

Her er det et hav av muligheter, som også vil påvirke prisen. En ny slik vil kjapt koste 300k, mens en brukt kan du finne til kanskje 10-20k. Men problemet er at det finnes nesten ikke slike båter på bruktmarkedet.

 

En sjømann er billig, men den er ganske lav og smal kontra delfin eller tobias. Skal den bare brukes til fiske? En annen ting er hvor solid skroget er, skal båten brukes i all slags vær, og du risikerer å "dundre i kaien" i sjøgangen, vil et sjømannskrog være pysete. Da er f.eks. viksund, naurstad eller tobias mer solid.

Link to post

Den på 22fot har sett, og så ut som ett greit prosjekt.

Men harhørt negativ omtale om den selgeren før, uten at det trenger å være noe hold i det :confused:

 

Båten er jo bare ett par timers reise unna, så jeg bør nok ta en nærmere titt :yesnod:

 

Forresten, hvordan er disse i sjøen?

Link to post

Ikke åpen, men kan fort bli det :wink:

 

Sendte faktisk ham en mail for noen dager siden, men har ikke svart enda..

 

hmm, ser nå han skriver han ikke har mailadresse i en gammel annonse der forøvrig båten er 10 000,- dyrere :smiley:

http://www.finn.no/finn/viewimage?finnkode...mp;adTypeId=120

 

Ser ut som han kanskje må telefoneres :yesnod:

Redigert av Ingar (see edit history)
Link to post

:yesnod: :yesnod: :yesnod:

 

Men den ser igrunn veldig stygg ut, men kan vell bli bra etter en runde og fem med vinkelsliper og polyester pluss duk :rolleyes:

Den andre som er linket til som er fra randaberg ser ut til å være ett mye bedre utgangspunkt, men den ser kanskje litt smal ut?

Ikke alltid like lett å se på bilder, men jeg synes ihvertfall det kan se slik ut :smiley:

Link to post
  • 4 år senere...

Hei :)

 

Jeg har en snekke med plastskrog og treoverbygg som er 21 fot. Den er brei og god plass ute på dekket. Det har vært et oppussingsprosjekt som jeg har holdt på med i et par år. Motoren er en 15hk, ferskvannskjølt volvo penta, som jeg har pusset opp og fått til å gå.

 

Det er noen ting som mangler på denne båten. Jeg har planer om å gjøre den ferdig men lar den gå for 25.000 slik den står nå.

Det som mangler er;

- Sette inn vinduer foran på overbygget.

- Sette motoren i motorrommet og koble den til.

- Sette på listverk enkelte steder.

- evt. andre småting.

 

Interessert? send mail til emil2461@gmail.com så kan jeg sende bilder og evt. flere detaljer.

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...