Jump to content

Fjerne rust VP MD11C


NovaMalin

Recommended Posts

Min VP MD11C begynner å se litt sjuskete ut. Utvendig rust med maling som skaller av. Motoren sitter i en Nidelv 24, og er forøvrig i svært god stand. Finnes det en enklere måte å shine den opp på enn å ta ut hele motoren, pusse rust og male?

Pappa, jeg vil sove i båten!

Link to post

Jeg pusset av det løse og tok syre/rustfjerner og lot det virke en stund.Så tok jeg og skyllet godt av og lot dette tørke.Så tok jeg spraylakk og lakket motoren,maskerte noe og tok av slanger.Ble kjempe bra motoren satt i båten.Kan jo bruke kost også, men jeg har motoren godt nede i gulve så mye lakk støv ble det ikke her.MvhBjørn :flag:

Jeg er også en klakkør og er stolt av dette.

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...