Jump to content

Overhaling av Johnson sjøvannspumpe


SF

Recommended Posts

Jeg har oppdaget noen drypp ut fra akslingen på sjøvannspumpa. Denne er av fabrikat Johnson, samme som brukes på bla VP og Yanmar. På Steyren er kilereimjulet presset på og ikke skrudd på så dette må trekkes av.

 

Hvordan er det å skifte simmerring, noen som har en beskrivelse og erfaring med dette? Må lagre byttes?

Kan dere evt anbefale noen som kan gjøre dette i Stavanger området og til ca pris?

Dersom noen har splittegninger av en pumpe hadde også det vært fint.

 

Tips mottas med takk.

Edited by SF (see edit history)

2009 Ryds 478 GTI Mercury 50 EFI

Link to post

Jeg hadde også drypp fra Johnson pumpen etter at jeg hadde satt inn en ny impeller som var bare nesten helt lik. Var 1-2mm tynnere så den tettet ikke helt. Hadde simmerring mot aksel vært tett hadde det ikke begynt å dryppe. Yanmar verksted anbefalte å skifte også lageret når dette hadde vært utsatt for sjøvann. De gjorde jobben og med ny original impeller (som alene koster ca. 350 kr) ble regningen på 1570 kr. Det er vel kanskje nær halvparten av hva en ny pumpe koster? Men delene hadde de ikke på lager og det tok noen uker å bestille det- så jeg leverte derfor inn pumpen så den skulle være ferdig til neste gang jeg dro ned til båten- jeg hadde vel heller ikke rem hjul avtrekker som passet.

Link to post

Skiftet simringer på min Johnson sjønvannspumpe nylig. To simringer til kostnad kr 160 og et par timers arbeid. Min pumpe er direkte drevet av kam i motor så tydligvis ikke lik din.Jeg skiftet ikke lager.

Når du skal ha deler til pumpen er det nummeret som er preget på impellerlokket som er av interesse, ikke nummeret på selve pumpen.

Link to post

Takker for tilbakemelding begge to. Jeg har vært i kontakt med Johnson og de bekreftet det du sier bergen at det skal stå et nummer på lokket som begynner på 10-. Dette forteller hvilken pumpe det er. Hadde du tegninger på pumpa når du gjorde jobben. Måtte du trekke ut akslingen eller gikk det å ta ut simmerringene uten?

 

Jeg har også bedt om tilbud på å få dette gjort av merkeforhandler. Skal allikevel ha service på motor før ferien i august.

Tenkte å sette dette ut tilfagfolk første året jeg har båten. Kr 1570,- inkl ny impeller var ikke så helt gale.

 

Flere tips?

2009 Ryds 478 GTI Mercury 50 EFI

Link to post

Takker for den. Som du sier er den ikke helt lik min med prinsippet for selve pumpa er nok likt.

 

Steyr manualen viser ingen detaljer om Johnson pumpa så om noen har en bra splitt tegning med deleliste på en som er rem drevet så hadde det vært fint

2009 Ryds 478 GTI Mercury 50 EFI

Link to post

Takker for den :flag:

 

Tegningene til Johnson var ikke mye å skryte av men alle delene er identifisert så jeg kan se hvor låseringene ligger. Videre gir den en enkel beskrivelse av demontering så denne var til stor hjelp.

2009 Ryds 478 GTI Mercury 50 EFI

Link to post
  • 10 years later...

Skal bytte simring og kulelager på ei Johnsonpumpe (F5B-9005). Har skrudd ut pumpa, tatt av impeller, kam og slitelokk... Akslingen roterer fint, men sitter godt fast i pumpehuset. Er den låst med låseskiver eller kan den presses ut - og hvilken vei? 

Edited by Jopela (see edit history)
Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...