Jump to content

Mercury 115 HK 2 takt, problem?


q_ueen

Recommended Posts

Hei der.

 

Starta min nyinnkjøpte bruktbåt i går, men jeg synes den går uryddig på tomgang.

Mens den stod og gikk, dro jeg ut den nest siste plugghetta på tennpluggen, det som skjedde da var; ingenting.

Er det slik å forstå at ved tomgang så brukes ikke de to siste ventilene samt pluggene pga avgass kravene til norge?

For når jeg gir den litt guffe, da trer de to siste inn.

Jeg la merke til at det kun var tomgangsskrue på de to øveste forgasserene, men på de to siste var det kun en plugg på hver forgasser, med andre ord, ingen justering, skal det være slik på en sånn motor fra 2003?

 

Etter jeg hadde gått en stund på havet og gitt han litt inn, merket jeg at de to øverste pluggene var mer varm enn de to nederste, samt at de to nederste var mer bensinsøl på, mens de to øverste var helt tørr.

 

Stemmer det at det skal være slik, har snakka med "mekke" folk på denne type motor, og de sier at dette har de aldri hørt om før.

HVA MED DERE???

 

 

Hilsen

Dronningen i nord, der det er SOL:)

Link to post

Kjenner ikke noe direkte til din motor men de høres ut til å være en 2 + 2 motor ( 2 på tomgang, 4 ved litt høyere belastning )

Stemme også at den kun er blande dyser på 2 av forgasserne ( sjekket dele katalogen )

 

Ikke spør meg hvordan den virker, er 15 år for ny for meg :smiley:

 

Arne Kjetil

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...