Jump to content

Forslag til tv ombord i båt som kan tas med?


Ulv I

Recommended Posts

Hei

 

Driver å planlegger litt for neste sessong, og da kommer det til at julegavelisten må føres snart :-)

Hadde vært fint om nissen kom med en liten TV som kunne henges opp på veggen inne i kabinen.

I og med at det er en liten 21 foter så er det ikke alt for stor plass, og det er skyvedør inn i kabinen så den kan ikke være for stor, men tenker på en slags nextbase portabel dvd spiller men som også kanskje kunne ta inn vanlig tv.

Leste at man kan få tak i dekodere for det nye bakkenettet som går på 12v, men støtter noen små portable tv'er noe slikt?

 

Skal ikke ut i båt for å se tv, men når man har små så kan det være koselig å legge seg inn i kabinen under dyna og kunne se litt barnetv eller lignende før de sovner..

alternativet er å ta med noen barnefilmer på dvd..

 

noen som har tenkt på dette før og kommet opp med en løsning?

Båtløs etter hjerneslag, se siste nytt på bloggen http://www.ulvseth.no

 

Pass på helsa.. du har bare den.. Når sjekket du blodtrykket sist?

Link to post

Joa, eneste er at nextbase spillerne har DVD spiller innebygget, det hadde ikke denne.. da blir det enda en boks som må kobles til.

Men kunne jo muligens bytte ut cd spilleren i båten med en dvd spiller med radio osv og utgang for tv og kjøre det på den måten..

noe å tenke på... :flag:

Båtløs etter hjerneslag, se siste nytt på bloggen http://www.ulvseth.no

 

Pass på helsa.. du har bare den.. Når sjekket du blodtrykket sist?

Link to post

hva med å bruke laptopen da? da har du jo dvdspiller og tvmottaker får du som usb sak. stor som ei fyrstikkeske eller to. ellers så kan du koble til dekoder for bakkenettet på alt av skjermer som har inngang for den lille gule kontakten.

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...