Jump to content

Brannsikring av kjølevannsslange


Kjeles

Recommended Posts

En britisk bok om vedlikehold av innenbordsmotorer påpeker viktigheten av å dekke kjølevannsslangen fra skroggjennomføringen og opp til vannfilteret med en strømpe av brannsikkert materiale. Dette for å unngå at slangen smelter eller tar fyr ved en motorbrann med etterfølgende vanninntrenging.

 

Jeg har ikke funnet slike strømper i båtutstyrskataloger. Er det noen som har installert noe slikt?

Link to post

kansje remser av sveiseduk kunne benyttes til dette? :confused: Om det først har blitt varmt nok til at slanger smelter, er kansje ikkje vann noe effektivt slukkemiddel, men kan biddra til å spre ein veskebrann?? :confused: Vann er ypperlig til å kjøle når brannen er slått ned, Vi må tru at valget ikkje vert aktuelt.

Edited by nives (see edit history)

Erfaringen vokser proporsjonalt med antallet ødelagte apparater.

I believe in only one thing: liberty, but I do not believe in liberty enough to want to force it upon anyone.

– H. L. Mencken

 

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...