Jump to content

Isolering av eksosslange fra webasto luftvarmer


xbox

Recommended Posts

Et par runder med sveiseduk, dvs sånn glassfiberduk med aluminiumsfolie på ene siden som brukes til dekking ved sveisearbeider, burde vel hjelpe litt på skulle man tro. Har en bit med sånn mellom eksosslangen til Wallasen og skapsiden, da den ligger tett inntil hos meg. Må nok kutte slangen litt snart, sånn at den får bedre klaring... Du har ikke plass til å flytte den litt da?

"First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, then you win." - Mahatma Gandhi
Link to post

Fikk endel greier dem isolerer i smelteovner på Hydro , vil tru den hadde passa perfekt til dette da den tåler noen 100 grader . Kjennner du noen som jobber på aluminiums verk , så er det lett å fixe . Eller om du bor i nærheten kan du få av meg , ligner litt på bomull .

 

Tine III

Medlem i Solviken båtforening , Redningsselskapet og KNBF
Vi sees på sjøen og lytter på K-77

Link to post

Ja , det finnes en keramiskstrømpe ( erstatter asbest ).

 

40 mm diam. Best.nr. 921 68A Kr. 226,- pr. m.

25 mm diam. Best.nr. 924 69A Kr. 228,- pr.m.

 

Ovenstående er klippet ut av mail fra Kolberg Caspary Lautom AS

Tlf. 66 75 30 57

Link to post

Rockwool er ikke brennbart. Ser at man nå får bøybare rørskåler også:http://www.rockwool-marine.com/graphics/rw_marine/Newsletters/2007/newsletter_aug07_NY_alt.pdf

Datablad for rørisolering, sier 650gr servicetemp: http://www.rockwool-marine.com/graphics/rw...ion_850_864.pdf

Har også sett en test med Glava og Rockwool plate side om side, med propanbrenner rett på. Glava gikk ikke mange sek før det var hull, men Rockwool ble bare litt brun på den halvtimen vi så på. Noe å tenke på ved valg av isolering til hus kanskje?(litt OT) :smiley:

Link to post
Da kan jeg bruke vanlig Rockwool for hus?. Pakke det fint rundt slangen med rustfri streng for å holde det på plass?.

Det går fint. Gjerne et lag med alufolie eller teip eller tilsvarende, så flises den ikke så lett når man kommer borti med noe. Hvis du tar en 5 cm og splitter, så blir den lettere å jobbe med.

Link to post

Create an account or sign in to comment

For Norwegians: Hvis du leser dette så er engelsk forumspråk aktivt, du kan endre dette til norsk med "System Language" knappen nederst på alle sider

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×
×
  • Create New...