Jump to content

valg av teppe i båt


twin volvo

Recommended Posts

hei.

 

skal kjøpe nytt vegg til vegg teppe i båten min og lurer på om det er noen som kan fortelle meg hvor jeg kan kjøpe dette til en rimelig penge?

har vært innom en forhandler og fått bakoversveis, 350.- kr pr m2

har kikket på ull og syntetiske tepper, er det noe som er bedre egnet enn annet? tenker da på rengjøring.

Link to post

Hei, ville for all del ikke valgt ull. Har erfart at det lukter " ull " når teppet blir litt fuktig.

Syntetisk teppe med skjærefast bunn er ypperlig.

Har selv det , til en pris under 200,- pr. kv.m. Måtte da kjøe i 2meters bredde. :yesnod:

Link to post

Enig med Walker, det vil være en fordel med syntetisk teppe. Dersom du velger løkke teppe må du kante det, det er imidlertid en del "skårne" kvaliteter som ikke rakner når du skjærer det til. Da kan du muligens klare deg uten kanting hvis det blir fint nok. Baksiden må enten være tekstil eller sånn filtaktig som det er en del av i dag. Ett teppe med skum bakside ligger bedre på dørken, men pass evt. på at du får med vannfast skum da, slik at det ikke løser seg opp eller limer seg fast i dørken. Kjøpte teppe selv til 199 kroner pr m2, mørk blå velour med knaggratt dekor og skum bakside. Du får sikkert gode råd i butikken og. Hvis de vil selge deg ett ullteppe koster det nok så mye som du nevner hvis kvaliteten skal være skikkelig. Men det er billigere med syntetisk.

Link to post

Create an account or sign in to comment

For Norwegians: Hvis du leser dette så er engelsk forumspråk aktivt, du kan endre dette til norsk med "System Language" knappen nederst på alle sider

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×
×
  • Create New...