Jump to content

Liten avfukter-Noen som har tips?


M/S Malene

Recommended Posts

Den er ikke basert på kompressorteknologi, men benytter en roterende silica gel disk. Jeg har hatt en tilsvarende avfukter i båten i høst som fungerte utmerket selv når temperaturen begynte å krype ned mot null grader. Vanlige kompressor-avfuktere mister mye av virkningsgraden under 15 grader. I tillegg starter den automatisk etter strømbrudd.

 

avfukter

Link to post

Hvis en passer på å få tørket ut båten med luftavfukteren på høsten etterhvert som temperaturen synker så har oppnådd mye, selv om den ikke kan kjøres i minusgrader. Er det kuldegrader inneholder lufta lite fuktighet.

Seiling - den dyreste måten å reise gratis....

Link to post

Jeg hadde avfukter basert på silica gel - teknologi. Riktignok var denne for stor, slik at jeg ikke har fastmontert denne. Har fått tips om at det er en ny avfukter med samme system, men mye mindre og med mindre wattstyrke på vei. Jeg skal så avgjort bytte til denne. Hadde i fjord på avfukteren hele høsten og vinteren, og hadde den også med meg på turer. Dette fungerte utmerket. jeg har hatt dynene i sengen hele året, og dette har vært helt tørt, ikke tegn til fuktighet i båten, overhodet.

Kjøpte min avfukter gjennom ABF-service i Bergen. Disse driver med avfukting av bygg.

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...