Jump to content

Ankervinsj, Engbo eller Quick?


Vrengen

Recommended Posts

jo takk!

Tror jeg har trålet igjennom det som lar seg lese om dette :crazy:

Men takk for tipset. snakka med de på seatronic før i dag og han mente quick var helt topp på alt da.

Eneste minus jeg kan se er at de ikke har automatisk endestopp. det må jo være kjekt?

Men har jo aldri hatt ankervinsj jeg da... bare kjeftet og bannet når jeg må krabbe meg frem for å hente dreggen i baugluka på nidelven

(mangla plattform) :cryin:

Link to post

Dersom du har tenkt å montere ankervinsjen på en ankervinsjboks på badeplattformen vil jeg anbefale 15 kg Brucekopi og 50 meter 6 mm kjetting. Båten din veier vel omlag 3.6 tonn og da holder det bra med 800 W vinsj. Pass på at du bruker godt dimensjonerte kabler fra batteribanken til vinsjen. I forhold til prisen ville jeg ha benyttet 50 kvmm kabel. Husk sikring. Antar at du også vil montere fjernkontroll av vinsjen. Tilkoblingspunktet kan være like ved den manuelle opp/ned bryteren. Anbefaler deg også å anskaffe en kjettinglås, se bildet under.

 

kjettinglaas.jpg

 

Kjettinglåsen smettes inn på kjettingen og reduserer rykket på vinsjen.

Link to post

Dem i Anchorlift hadde agentur for Quick før men når spakettigutta oppdaget dem kopierte vinsjene og startet egen produkt tapte dem agenturen. Quick ligger trinn over i kvalitet og er beste vinsjene på markeden i dag i forhold til pris. Anchorlift selger del av vinsjer til LundeBåt færdig montert men jeg skulle aldrig godkjenne de som er utført der i dem båtene jeg driver med. :nono:

Redigert av Servicemannen (see edit history)
Link to post

Har begge deler kjetting i baugen og Engbo vinsj med blytau og Engboanker akter.

Sant som du sier, kjekt med endestopp, ikke bare endestopp, men vinsjen går med full fart til det er 1 til 2 meter igjen og med sakte fart til endestoppen.

Er fornøyd med servicen både hos ENGBO og SEATRONIC

 

MEN SELV MED FJERNKONTROLL MÅ EN ALLTID FØLGE MED; OG IKKE STOLE PÅ AUTOMATIKKEN

OG HUSK OG SIKRE DREGGEN SÅ DU IKKE FÅR BRÅSTOPP UNDER FORFLYTNING.

 

Min erfaring er at med blytau bør en ha en "DØMANN" i tillegg.

Kokekyndig maskinist kjent på kysten.

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...