Jump to content

lanternekombinasjon , hvilken betydning


camo

Recommended Posts

hei

er så heldig å ha storhavet som nermeste nabo på jobben,og det paserte nettop en båt

forbi med mange lanterner i masten , båten var ca 60/70 fot stor

og hadde 5 lys i masten ,øverst rød , blank,rød,blank,rød, lurer selsagt hva dette betyr ,noen som vet??

Link to post
Hva betyr 4 hvite over en rød laterne ?

kan vare en tug (lengre enn 50m) med ett slep over 200m som du ser litt snett forifra (BB-side).....

 

3 vite sitter i förmasten o 1 vit i aktermasten

S/Y Gunga Din

Link to post
....,og det paserte nettop en båt.....

 

.....Fartøy som holder på med fiske, og har nedsatt evne til å manøvrere. .....

 

I teorien ja, men jeg ser vanskelig for meg en situasjon hvor begge disse kombinasjonene føres samtidig med at "....,og det paserte nettop en båt....." dvs at man gjør fart?

Med vennlig hilsen POSEIDON

Link to post

Fiskebåter + en del lastebåter slår sjelden av lanternene når de ligger ved kai. Antar at det er noe lignende som har skjedd her også, f.eks bruk i propellen, og glemt å slå over igjen etterpå.

Link to post
Ett eller ett annet surveyfartøy vil jeg tro.

De kan ha masse rart på slep.

 

Med lanterneføring som et fiskefartøy med begrenset evne til å manøvrere?

Nei, jeg heller nok fortsatt til at man har fiklet med litt flere brytere enn hva som var strengt tatt nødvendig - f.eks etter at man har hatt bruk i propellen og kommet seg løs igjen . . . .

Med vennlig hilsen POSEIDON

Link to post

Create an account or sign in to comment

For Norwegians: Hvis du leser dette så er engelsk forumspråk aktivt, du kan endre dette til norsk med "System Language" knappen nederst på alle sider

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×
×
  • Create New...