Jump to content

Lekkasje i vinduer etter løft av båt


Pelle Parafin

Recommended Posts

Når båtene blir tatt på land brukes det ofte stropper som klemmer skroget på sidene.Kan dette være årsaken til at mange har lekasje i vinduer etc.?Selv foretrekker jeg slipp, når båten skal opp for bunnsmøring,noe annet blir det for de som vinterlagrer på land.

Link to post
Jeg syns mange bruker for smale løfteåk, jeg liker ikke at det klemmes for myei skroget

 

 

Det er det som er problemet,åket er kansje 2m,og båten er3+ da må det bli ett bra press på skroget.

Link to post

Pappa bygde ny Joda 24 i 1978, han er nøye på å gjøre ting ordentlig.

 

Så kom det lastebilkran uten løfteåk, til første sjøsettingen.

 

Båten var full av småsprekker helt til han solgte den i 1995.

Båthistorie: x-Blesser 440/35 knop - x-Joda 7500/25 knop - x-Master 820/18 knop - x-Scand Baltic/25knop

Nå: Båtløs - Kjører Bobil... 

Link to post

Jeg løfter båten min selv med mobilkran. 3 tonn. Bruker 2 stk. 3 tonns stropper på 10m i et 4-parts skrev på 8 meter. Liten vinkel på skrevet og mimimal belastning på skroget :yesnod: Trenger ikke åk på båter under 3 meter bredde jeg :wink: Men over det bruker jeg åk.

Link to post

Create an account or sign in to comment

For Norwegians: Hvis du leser dette så er engelsk forumspråk aktivt, du kan endre dette til norsk med "System Language" knappen nederst på alle sider

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×
×
  • Create New...