Jump to content

Prisforskjeller på kjøp av båtplass i Asker og Bærum


BårdK

Recommended Posts

Tror ikke prisforskjellene er så store som du skal ha det til. Solgte min 4,5 m på Lakseberget for 400' for noen uker siden.

 

Svevestøv og sot er bare et problem på de innerste plassene, og du har akkurat samme utfordringen på flere av bryggene på Gyssestad.

 

Fasiliteter, vel vinteropplaget får du på Gyssestad eller Solvik til samme pris om du har plass på Lakseberget. Parkering er sjelden eller aldri noe problem.

Link to post

Jeg har hatt båt et år på Lakseberget, og det er etter mitt syn ingen god havn. Dårlig parkering, tildels langt å gå fra parkeringen, utrivelig på land, mye støy fra trafikken (uaktuelt å tilbringe en dag ombord liggende i havn), mye skitt fra E-18. I et dårligere marked (håper det måtte komme) vil slike plasser falle raskere enn de attraktive. Sarbuvollen er indrefileten i området, har leid der i tre år. Solvik er også bra har jeg inntrykk av.

Framtia på AIS

 

Seiling - den dyreste måten å reise gratis....

Link to post
Jeg har hatt båt et år på Lakseberget, og det er etter mitt syn ingen god havn. Dårlig parkering, tildels langt å gå fra parkeringen, utrivelig på land, mye støy fra trafikken (uaktuelt å tilbringe en dag ombord liggende i havn), mye skitt fra E-18. I et dårligere marked (håper det måtte komme) vil slike plasser falle raskere enn de attraktive. Sarbuvollen er indrefileten i området, har leid der i tre år. Solvik er også bra har jeg inntrykk av.

Høres ut som en plausibel forklaring på mitt spørsmål. Sarbuvollen er flott, men litt langt unna for meg. Har leid på Gyssestad i to sesonger og har vært veldig fornøyd med den plassen. Året før det hadde jeg plass i Vollen, litt langt å kjøre men ellers veldig bra, bortsett fra leieprisen som kommer godt over 20' med parkering og strøm.

Link to post

Jeg har båtplass på Lakseberget, og har hatt den siden ca. 2002. Vi er godt fornøyd, både med selve plassen og foreningen. Parkeringen er som regel helt grei, da vi aldri har hatt problemer med å finne plass til våre biler. Tilogmed sent fredag ettermiddag med 30 grader og supervær har vi funnet plass.

 

Kontra Gyssestad, så er vel dette hipp som happ mht. svevestøv fra E-18, vil jeg tro. Parkeringsmulighetene på Gyssestad aner jeg ingenting om, men vet at det er ganske grunt der, selv om det neppe oppleves som noe problem for de fleste.

 

Redigert : For ordens skyld er det dybdeforholdene i vannet som kanskje kan oppleves som grunt, ikke asfalten på parkeringsplassen :wink:

 

En annen ting med Lakseberget, er at godfølelsen blir ekstraordinær de gangene jeg har dratt tidlig fra jobben for å gjøre båten klar for helgeturen, og sitter i båten med solskinn fra alle kanter, kald pils i handa, og titter bort på rushtrafikken :drink:

 

Jeg ser frem til å få båten på vannet igjen :cheers:

Redigert av Fusebox (see edit history)
Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...