Jump to content

Mannskapsbørs


Dekken

Recommended Posts

Ser ut som vi muligens mangler 2 personer til HH skagen , om det er noen som vil være bittelitt mer enn bare vekt som er interessert så er det mulig jeg har plass. En god rormann som også er god på fordekk hadde vært drømmen

 

Hei Enzo!

 

Grinete gammel gubbe, som kan litt mer enn å være vekt melder sin interesse.

 

Fortreffeligheter:

 

Mange års erfaring i regatta seiling.

Tar regatta seiling meget alvorlig.

Kan navigere.

Vet når man skal slå på skiftende vind.

Rimlig god til å trimme seil og båt.

Tar gjerne oppvasken

Blir ikke sjøsyk.

1/10 dels tonn på rekka.

 

Ikke fullt så fortreffelige heter:

 

Tar regatta seiling meget alvorlig. (Hos meg ble jeg kallt Cpt. Bligh og drev stadig mannskapet nesten til mytteri - med vekt på nesten)

Over 60

Bare en god arm.

Kan være en god rormann, men er alt for opptatt av det som skjer ombord til å følge med på det som rormann skal.

Snorker som et lite helvete.

Lager ikke mat.

 

 

Hva slags båt/utrustning har du, og hvilke ambisjoner.

Link to post

Hei Trikkern.

Vi seiler en fist 40.7 (nor11590) og det er vårt første år vi seiler regatta annet en og annen slenger på onsdagsregatta som ikke har gått spesielt bra heller så nivået er ikke høyt. Ambisjonene er å komme i mål på torsdagen og seile hjem lørdagen , utover det så seiler vi jo i en tøff klasse og regner nesten automatisk med å komme sist men det hadde jo vært morsomt å ikke bli slått med timesvis. Vet jeg setter lista lavt her men da kan det vel bare gå en eneste vei og det er oppover. Krever ikke at de som seiler med nedover blir med på hjemturen så når man kommer til skagen så er det null problem å ferge hjem igjen om man kun er med for seilingen og en kveld eller to med mat og drikke.

Send meg en PM om det høres interessant ut så noterer jeg deg i boka og kontakter deg om vi ikke fyller de siste 2 plassene

Link to post
  • 1 måned senere...

Hei, jeg heter Tomas og er 33 år.

Jeg er i Oslo og ser etter lift ut til verden, kan umiddelbart flytte meg til din havn.

 

Nå vil jeg vestover først, nærmere Dublin.

 

Jeg har stort sett seilt råseilbåter i forskjellige str, nylig gått et år på segling på Fosen www.fosen.fhs.no

 

Har sunne interesser.

 

Tomas Næss Lavoll

 

94378002

Link to post
  • 5 år senere...

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...