Jump to content

2-takt olje..?


Brutus

Recommended Posts

Har hjulpet litt til med en 17 fot. Skibsplast i dag , og fått liv i en 50hk Yamaha. Men det er dårlig stelt med tc-w3 olje på stasj. Går det an å bruke synth. totakt vanlig olje (beregnet for moped osv. ikke tc-w merket)...?  :rolleyes:

 

Hva er det tc-w3 greiene, at det er en form for godkjenning vet jeg, men i forhold til hvilke krav... ? :nonod::eek:

Link to post

nei det må du IKKE bruke....tempraturen i moootren blir ikke høy nok til å foorbrenne ljen så den brenner fast stempelringene ooog tar livet av mtoren på kort tid... :rolleyes: tc =2t w3 =vannkjølt revisjon3

Link to post

Supert...

 

Da skal vi ikke bruke vanlig to-takt olje...

På min egen motor har jeg aldri tatt sjanse på annet en original tc-w3 olje.

Alt til Yamaha er relativt dyrt, hvis stemplene henger i sylinderveggen, da blir motoren konvertert til fortøyningsdregg... :confused:

Link to post

Join the conversation

You can write a topic or comment now, it will be posted after you have registered. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...