Jump to content

Boken strøm i båt


joelle

Recommended Posts

Skal være enig med deg at det kan virke som nedtur å lese boka etter at en har kikka litt i databasen til baatplassen.no, men det sier vel egentlig mer om forumet enn om boka. Boka er ett veldig godt hjelpemiddel for en som starter fra scratch når det gjelder strømmens uransakelige veier. Så er det det med tilgjengelighet da. Ligger en ute på en holme og klør seg i hodet har vel de færreste tilgang til databasen. Tror fortsatt jeg kommer til å reklamere for boka til førstereis innen båtstrøm. Har den i biblioteket ombord selv om jeg har ett bein i faget.

 

mvh Sigurd

Link to post

Anbefaler "Electrics afloat" som førstereis-strøm-i-båt-bok. Den er naturligvis på engelsk. Veldig fine illustrasjoner og godt forklart. De har den hos www.amazon.co.uk og Nautisk forlag i Oslo.

 

GeirKS

 

PS! Noen burde oversette den til norsk!

Link to post

Ligger en ute på en holme og klør seg i hodet har vel de færreste tilgang til databasen

Joda, med en brukt laptop til en 1500,- og offlineversjonen av baatplassen på CD har man tilgang til alt. Hadde selv med meg offlineversjonen på ferie, og det var kjekt som bare det. Jeg visste saken hadde vært diskutert i forumet, men husket ikke utfallet. Fram med CD'n og saken avklart på et minutt! :wink:
Link to post

:fishing:Det hørtes interessant ut, Batdilla, men hva gjør man for å få denne kunnskapsbasen ned på CD?

 

Jeg har hatt stor nytte av forumet allerede, men når jeg er ute med båten, så blir det dyrt å gå på nett med mobilen selv om jeg bruker GPRS systemet og aksellerator program fra Netcom. Kan da være oppkoblet "hele tiden", men betaler bare for nedlastet datamengde.

 

Det hadde vært fint å ha det meste på CD, og så bare koble opp for å se siste nytt når man er på bøljan blå!

 

Fortsatt god båtsommer alle sammen!

 

Seastar

Link to post

:drink:  Takk for svar!   :wink:

 

Dette stedet er jo helt fantastisk!

 

Forstår at jeg må sette meg bedre inn i alt stoffet etterhvert.

 

Men - jeg er imponert allerede over hjelpsomheten, og tonen blant medlemsmassen!

 

Tar med meg offline-versjonen på helgas båtutflukt (Ona fyr eller Bjørnsund)  :cheers:  , og så skal jeg varmt anbefale / spre ryktet om denne "plassen", til andre båtvenner!

 

Ship'o' Hoi !

 

Seastar

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...