Jump to content

Synspunkter rundt Askeladden 505 freestyle?


nani17

Recommended Posts

Eg har en 2005 mod av denne typen med 75 hk optimax, er fornøyd med den, god kombinasjon dette.

Eg synest 75 hk er nok på denne båten og tror 115 hk blir for stort.

75 hk optimax er jo en sprek og kjapp motor så kanskje en vanlig 75 hk 4 takter hadde blitt i minste laget.

Hadde full båt en gang og alle var imponert over hvor kjapp og rask den var, mener me hadde 27 knopp med 4 voksne og 3 barn.

Eg synest den er god i sjøen.

For å ha med litt negativt så er båten kanskje litt baktung, motor er jo 140 kg,

fast tank helt bak er jo 80 kg + fører som kanskje er 80 kg så blir det 300 kg helt bak. dette betyr ikkje så mykje, er sterk motor så den

planer meget lett selv med 2 voksne helt bak, minuset er at den står litt på ende og lager stor sjø ved liten fart, ca 5 knopp.

Her er en film fra en fin tur i Askeladden:

 

Geir Åge.

Link to post

Har ikke mye erfaring enda men min 505 Excel med Suzuki DF70 (4-takt) blir litt baktung. En del bensin og 2 godt voksne på bakerste benk er akkurat så vidt litt for mye til å komme i plan. Litt vekt framme hjelper godt, da drar den lett i plan og virker ellers som en grei båt/motorkombinasjon.

Mine kjøretøy pr i dag: "NittiNitti": -90 Land Rover 90, "Bimbo": -93 BMW R1100RS, "Helmut": -08 Knaus Sunliner 808

Grunnet intensiv sensur og shadowbanning har jeg forlatt Fakebook, Insta og Twitter for godt, dere finner meg på https://mewe.com/i/sveinhauge og Telegram

  • Mahatma Gandhi, 1869-1948: Vaksinasjon er en barbarisk praksis og en av de mest fatale av alle vrangforestillinger som er aktuelle i vår tid. Samvittighetsfulle motstandere av vaksinasjon bør om nødvendig stå alene mot hele verden for å forsvare sin overbevisning.
Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...