Jump to content

Hvordan fungerer dette mannlokket? (Plasttank, se bilde)


Comforthe

Recommended Posts

Hei godt folk.

 

Jeg har en liten lekasje fra mannlokket på dieseltanken min. Ville åpne det men ble litt i tvil. Lokket løsner når jeg skrur opp skruen i midten, slik at jeg kan løfte det noen millimeter opp, snurre lokket rundt eller dra det litt til sidene.

Det jeg egentlig frykter er at noe under lokket skal slippe og dette ned i tanken. Dette "noe" er det som strammer lokket ned mot tanken når skruen strammes. Men hvordan få det ut? Er det trygt å bare løsne helt til lokket kommer ut?

 

p6300312.jpg

 

Any clue anyone?

Redigert av Comforthe (see edit history)

Færdes mye rundt Nøtterøy og Tjøme

Link to post

Ganske tyst Zach skulle være då :giggle: Det kan se ut som at lokket ikke er beregnet til og ta av, men bare lufte, skrur du formye på skruen, detter ''noe'' som er en flat brikke, ned i tanken, og ganske tvilsomt om du klarer og skru disse sammen igjen! :cheers:

If it is grey, let it stay, if it's green, take it out and start screw!

Link to post

Ganske tyst Zach skulle være då :giggle: Det kan se ut som at lokket ikke er beregnet til og ta av, men bare lufte, skrur du formye på skruen, detter ''noe'' som er en flat brikke, ned i tanken, og ganske tvilsomt om du klarer og skru disse sammen igjen! :cheers:

 

 

Det er jo et hakk i den skiva som er nede i tanken. Det er jo for at den skal kunne tas ut ovenfra. Det er heller ikke tilfeldig at skruen er så lang.

Princess 435 volvopenta_sotw.gif

Pretty Woman, Oslo

Link to post

ingenting er umuligt. eg hadde tredd ett tau i den innderste festet for å løfte nok til å få noen gjengetørn for så dra ut tauet eller ka du enn bruker. så etter mitt syn så ser eg ikke problem med å skru den helt av

Endelig båt igjen

Link to post

Det er bare å skru opp.

På mitt satt det et kryss under, så du må "dra" lokket opp mens du turner.

Etterhvert ser du skruen og kan evt skyve lokket over til siden mens du holder krysset under i ro.

Krysset/braketten er konstruert slik at den skal kunne taes ut med lokket montert i braketten.

Samme når det monteres igjen, først en pinne ned for å holde i ro, så må du "løfte" igjen mens du skrur til det siste stykket.

Bolten på min var ca 8 cm lang.

Link to post

Om du skulle miste underdelen ned i tanken, er ikke det noen katastrofe. Det er jo derfor du har mannhull i tanken, for å kunne rense ut av tanken! Høyst sannsynlig klarer du å få den ut uten at noe detter ned, men om du skulle miste en del er det bare ned med armen og plukke den opp igjen. Ikke bekymre deg for lukten, alle skikklige mannfolk lukter diesel! :lol::lol::lol:

"First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, then you win." - Mahatma Gandhi
Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...