Jump to content

Hvor er dette?


bliss X

Recommended Posts

Steigen kommune i Nordland. Øya har et areal på 69 km². Høyeste punkt på Engeløya er Trohornet på 649 moh.

 

Engeløya har verdens nordligste hasselskog. Øya var høvdingsete i vikingetida, og det finnes mange fornminner på øya, særlig sørvest på øya. I 1942 bygde tyskerne kystfestningen Batterie Dietl i Bø på Engeløya. På øya ligger også Steigen kirke og Steigen Bygdetun

 

I Vollmoen Amfi blir Steigen sagaspill satt opp annethvert år.

 

Engeløya er knyttet til fastlandet med Engeløybruene og riksvei 835.

The old don't have to worry about avoiding temptation. When you're old temptation avoids you.

Link to post

Prøver en ny en. Hvor kan dette være??? Nå er bildet ganske kraftig klippet men hadde jeg ikke gjort det ville det bli alt for lett... For å komme med et hint så er det ikke mye som er klippet bort :wink:

hvorerdette5.jpg

Lokalbefolkningen bes holde seg unna gjettingen :cool:

Mine kjøretøy pr i dag: "NittiNitti": -90 Land Rover 90, "Bimbo": -93 BMW R1100RS, "Helmut": -08 Knaus Sunliner 808

Grunnet intensiv sensur og shadowbanning har jeg forlatt Fakebook, Insta og Twitter for godt, dere finner meg på https://mewe.com/i/sveinhauge og Telegram

  • Mahatma Gandhi, 1869-1948: Vaksinasjon er en barbarisk praksis og en av de mest fatale av alle vrangforestillinger som er aktuelle i vår tid. Samvittighetsfulle motstandere av vaksinasjon bør om nødvendig stå alene mot hele verden for å forsvare sin overbevisning.
  • Barnevaksiner
Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...