Jump to content

Hvordan tømme forgasser på Honda 2,3 hester påhengsmotor


Bitteliten

Recommended Posts

Jeg har en slik "bråkebøtte" på Ynglingen. Skal ta service og konservere den for vinteren nå. I instruksjonsboka står det om en avtapningsskrue på forgasseren. Jeg er ikke så veldig lysten på å skru på feil skrue på forgasseren. Er det noen som kan vise meg tegning/bilde av denne skruen?

Link to post

det går ikke an å kjøre forgasseren helt tom, det vil alltid bli liggende litt i gjenn, derfor dreneringsskrue. det går ikke an å ta feil av denne skruen. den sitter på det laveste punktet på forgasseren. husk også å tømme bensinfilteret også om du skal lagre motoren over noe tid.

KNS medlem

Link to post

Takk alle for fin hjelp!

 

Jeg forsøkte å få tak i tennplugg til denne "bråkebøtta" i går. Etter å ha ringt 4 forhandlere og 2 andre butikekr som ikke kunne hjelpe meg ringte jeg til slutt til Kellox og fikk varenummeret på den. Så nå har jeg bestilt og håper at det kommer i løpet av uka :-)

 

Det står anbefalt 10W30 olje. Kan jeg like gjerne bruke 10W40 olje?

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...