Jump to content

Bo hele året i båten


Bekko

Recommended Posts

Med en så rotfestet motivasjon til grunn, høres dette ut som en stjernebeslutning. Har ikke selv bodd fast i båt, men de få jeg kjenner som har gjort det, trivdes utmerket. Har til dags dato ennå ikke hørt om noen som har angret et slikt valg.

 

Dersom du ikke bor for langt unna, vil jeg egentlig anbefale deg å rusle en tur blant båtene på Aker Brygge i Oslo. Der vil du nå om vinteren helt sikkert treffe på folk som bor i båt, og slik sett få nyttige synspunkter. Dessuten, båtboere er som regel særdeles hyggelige mennesker.

 

Og forresten, båten du ønsker deg er jo som skapt for dette. Lykke til! :newyearcheers:

Link to post

Har 3 stk som bor i båten i havna der jeg ligger,dem klager ikke bortsett fra litt småproblemer med å fylle vann på denne årstiden.Hadde jeg hatt muligheten ,så hadde jeg flytta ombord.Mange som trur jeg bor ombord idag men gjør desverre ikke det,ville vel bytta til litt større båt også da.Har du en drøm og fruen er klar,da er du griseheldig .Å med en slik båt ,blir det jo bare drømmen det .Lykke til

 

Tine IV

Medlem i Solviken båtforening , Redningsselskapet og KNBF
Vi sees på sjøen og lytter på K-77

Link to post
  • 1 måned senere...

Her er det en som bor i båten hele året, stort er det ikke

24 fot på Aker brygge

 

Måtte bare ta med denne kommentaren fra reportasjen:

– Det er litt som å være på hytta hele året?

 

– Nei, jeg vil ikke si det. Det er som å være i båt hele året.

 

 

Redigert av VannTro (see edit history)

Medlem av: KNBF - RS - Holmestrand Båtforening - Holmen Motorbåtforening - Norsk Trawler Klubb - Clipper Klubben

Båthistorikk fra 1975: Pioner 11(med rør-ramme) - 3hk Evinrude Yachtwin / 1979 Pioner 8 - 4 hk Johnson / 1983 With 300 Dromedille - 35hk Evinrude / 1979 Viksund 27 Columbi - Yanmar 3QM30 30hk / 1977 Marex 23 DC - Mercruiser 319D 180hk / 2005 Askeladden 525 Excel - Mariner 90 2-takt / 1987 Fjord 880 AC - FordSabb 2728T / 2011 Clipper 36 Sedan - Cummins QSB 5.9 230hk.

Link to post

Delta i diskusjonen

Du kan skrive innlegget nå, det vil bli postet etter at du har registrert deg. Logg inn hvis du allerede er registrert.

Guest
Svar på dette emnet

×   Du har postet formatert tekst..   Fjern formattering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Innholdet du linket til er satt inn i innlegget..   Klikk her for å vise kun linken.

×   Det du skrev har blitt lagret.   Slett lagret

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...