Jump to content

Billig targabøyle / montering for lyskastere til skjærgårdsjeep


DIYglenn

Recommended Posts

Hei folkens!

 

Jeg har kunne tenkt meg en targabøyle (eller noe lignende) som jeg kan ha på en liten skjærgårdsjeep. Det er snakk om 13 fot, så en liten skjærgårdsjeep.

 

Kunne tenkt meg en targabøyle, eller en annen festeanordning som gjør at jeg kan få lyskastere til å lyse litt framover, i tillegg til evt. navigasjonslys.

 

Fant ingen enkle løsninger for dette. Tenkte evt. på et par alubøyler, kalesjebøyler? Men det er raskt snakk om mye penger. Jeg tenker på ca. 500,- for noe sånt. Er ikke verdt å koste på mer på denne båten.

 

 

Tips?

Redigert av nordemoniac (see edit history)
Link to post
  • 1 måned senere...

Det enkelte må da være baugbelysning. Jeg har montert det på en liten 15' jeep og satt dem så lavt at de treffer vannet 8-10 m foran båten for ikke å blende motkommende båter.

 

048.jpg

 

De reflekterer godt nok opp fra vannet til at jeg kan skimte land forut på 2-300 m i belgmørke samt blåser og annen fiskeredskap på 50-60 m. Andre båter er synlige på snaue 100 m. Det holder i massevis for mørkekjøring i 5-6 knop - og fortere er uansett uansvarlig!

 

Trond

Link to post

Du må være innlogget for å kunne svare.

Logg inn med eksisterende, eller opprett ny, konto.

Opprett ny konto

Gratis og helt uforpliktende

Klikk her for å opprette konto.

Logg inn

Logg inn dersom du har konto

Logg inn


×
×
  • Create New...